En Hızlı Boşanma Davası Nasıl Olur?

29 Sep, 2022

En hızlı boşanma davası nasıl Olur?

Başlangıçta bir ömür boyu süreceği inancı ile kurulan evlilik birlikteliği, çeşitli nedenlerle yıpranır ve boşanma aşamasına gelinir. Bitme noktasına gelmiş olan bir evliliği hızla sonlandırmak eşlerin, hatta toplumun da yararınadır. Bu durumda evlilik birliği bir yılı aşan eşlerin boşanma konusunda anlaşmaları halinde, düzenleyecekleri bir protokol ile mahkemeye baş vurarak boşanmayı hızla gerçekleştirmeleri mümkündür. Ancak daha fazla evli kalmak ve acı çekmek istemeyen tarafların bir an önce boşanmak istemeleri normal olmakla birlikte, boşanmanın kamusal karakteri nedeniyle bir mahkeme kararına ihtiyaç duyulduğundan, boşanma süreci istendiği kadar hızlı gerçekleşmeyebilmektedir

Bu nedenle sürecin hızlı gerçekleştirilebilmesi için iyi bir avukatlık hizmetine ihtiyaç vardır. Karınca avukatlık İstanbul ve İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin bir çok ilinde de hizmet vermekle birlikte, Ankara boşanma avukatı olarak deneyimli boşanma avukatı kadrosu ile anlaşmalı boşanma davalarının en hızlı görülmesi için doğru adrestir. Öte yandan Boşanmaya karar verinceye kadar ki geçen sürecin acılı ve yıpratıcı olması yanında, boşanma iradesinin ortaya çıkmasından sonraki süreçte taraflar açısından daha da fazla yıpratıcı olabilmekte, yitirilen güven duygusu ve menfaatlerin örtüşmemesi nedeniyle eşlerin birlikte hareket edememekte, çoğunlukla da bu tür anlaşma protokolleri taraflardan birinin kötü niyeti veya iş bilmezlikten ötürü boşanma sonrasında çeşitli sorunlar ve haksızlıklarla sonuçlanmaktadır. Aynı şekilde fevri verilecek bir karar ile yeterli inceleme ve araştırma yapmadan, gelecekte yaşanabilecek sıkıntılar veya ekonomik, maddi kayıplar hesaplanmadan, sadece karşı tarafın iyi niyetine veya sözüne güvenilerek düzenlenecek bir protokol ile gerçekleşecek boşanmanın sonrasının üzüntüye yol açması ve bu kayıpların telafisinin olmaması da kuvvetle muhtemeldir. Bunun gibi bizzat boşanma sürecinin de duruşma ve karardan sonraki belli bir süre de dahil olmak üzere profesyonel yönetilmesi ilerde pişmanlıklar ve hak kaybı yaşanmaması için de zaruridir. Bu nedenlerle özellikle velayet, diğer eş ile çocuklar arasındaki kişisel ilişki, koşulları var ise maddi ve manevi tazminat, yoksulluk nafakası ve özellikle eşlerin evlilik birliği döneminde edindikleri malların veya bu malların değerlerinin paylaşımı gibi konularda adil bir sonuca varmak için aile hukuku yani boşanma davalarında uzman bir avukatlık bürosu ile çalışmak, danışmanlık almak sonradan üzülmemek için gereklidir. Karınca avukatlık, kurucusu Eray Karınca’nın Aile Mahkemesi hakimliği birikimi yanında, on yılı aşan kurumsallaşmış niteliği ve genç, dinamik kadrosu ile danışanlarını aydınlattığı gibi müvekkillerini de bu zorlu süreçte başarıyla temsil etmekte, hak kayıplarına izin vermemekte, onların boşanma sonrasında sorunsuz bir hayat kurmalarına hukuki katkıda bulunmaktadır.

Yine önemle belirtelim ki evliliğin bir yılı doldurmaması halinde anlaşmalı boşanma kanun gereği mümkün olmamakla beraber, kesin olarak evliliği bitirmek arzusundaki eşler için Ankara boşanma avukatı olarak faaliyet gösteren karıncaavukatlığın eşlere bir çözüm önerisi vardır. Buna göre, eşlerin boşanma ve koşullarına ilişkin isteklerinin tam olarak örtüşmesi koşuluyla açılacak bir dava ile ilk celsede hızlı boşanmak olanaklıdır.

Ankara boşanma avukatı, Avukat Eray Karınca önderliğinde, Karınca Avukatlık aile ve boşanma davaları ile ilgili avukatlık hizmeti, hukuki destek ve danışmanlık vermektedir. Karınca Avukatlık bünyesinde boşanma ve aile hukuku davaları deneyimli avukatlar eşliğinde görülmektedir. Avukatlarımız sayfasından çalışma arkadaşlarımızı inceleyebilirsiniz.

Karınca Avukatlık uzman avukat kadrosu ile Ankara boşanma avukatı olarak faaliyet gösterdiği gibi başta İstanbul ve İzmir olmak üzere tüm Türkiye genelinde aile hukuk alanında, boşanma ve mal paylaşımı davalarında boşanma avukatı olarak süreci baştan sona titizlikle yürütmekte ve müvekkillerinin haklarını bu bilinçle korumaktadır.

Danışmanlık ve destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Boşanma avukatı ile ilgili diğer makalelelerimiz:

Emekli Hakim, Avukat Eray Karınca bugüne kadar gerek Aile Mahkemelerinde yaptığı hakimlik döneminde gerek hakimlikten emekli olduktan sonraki avukatlık döneminde birçok boşanma davasının sürecini başarılı ile yönetmiş, NTV, HaberTürk, TGRT gibi birçok televizyon kanalında ve Hürriyet, Milliyet, Evrensel gibi birçok gazetelere demeç vermiş, başarılı kararları ile haber yapılmış deneyimli boşanma avukatıdır.

Siz de boşanma avukatı arayışınız ilgili karar sürecinde, çalışmalarımıza göz atarak sizin için doğru kararı verebilirsiniz.

Ankara boşanma avukatı için arayın, 0312 451 1723.