Boşanma Davası Nasıl Açılır?

29 Sep, 2022

Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Medeni Kanun uyarınca eşler evlilik birliğinin mutluluğunu birlikte sağlamakla yükümlüdür. Bu yükümlülüğün yerine getirilmemesi boşanma sebebidir. O halde boşanmayı mutluluğu sağlamama hali olarak tanımlamak da mümkündür. Bu durumlarda taraflardan birinin isteği ile ya da tarafların ortak iradeleri ile boşanma davası açılabilecektir. Boşanma davasının nasıl açıldığı, boşanma davası açılırken nelere dikkat edilmesi gerektiği hak kaybı yaşanmaması için son derece önemli olup tüm bu hususlar teknik bilgi gerektirir. Aynı şekilde dava sürecinde de, yazılan dilekçelerde ve duruşmalarda süreler, zamanlama ve zamanında müdahalenin önemi ortadadır. Bu yüzden boşanma davalarının uzman bir boşanma avukatı ile yürütülmesi davadaki görünen görünmeyen birçok hak kaybının önlenmesi anlamına gelir. Ankara’da ağırlıklı olarak boşanma davalarında avukatı olarak faaliyet gösteren Karınca Avukatlık, uzman boşanma avukat kadrosu ile Türkiye genelinde aile hukuku davalarında müvekkillerinin haklarını titizlikle korumaktadır.

Boşanma davası açılırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus boşanma davası dilekçesidir. Boşanma dava dilekçesinin hazırlanması bilgi, birikim ve uzmanlık gerektirir. Boşanma dava dilekçesi açılacak olan boşanma davasının zeminini oluşturduğundan dava dilekçesindeki en ufak hatalar daha sonradan telafisi zor hak kayıplarına yol açabilmektedir. Aynı şekilde karşı tarafça yapılacak bu tür hataların zamanında fark edilmesi ve gerekli tepkinin gösterilmesi de büyük avantajlar sağlayacaktır. Bu durumda boşanma davasını, avukatlarıyla birlikte ringe çıkmış iki boksör ve aile mahkemesi hakimini de boks hakemine benzetme olasıdır.

Boşanma davalarının kanunen görevli ve yetkili mahkemede açılması gerekir. Görevsiz ve yetkisiz Mahkemede açılan davalar hak sahiplerini hem maddi hem de sürecin uzamasına yol açarak manevi sıkıntılara sokmaktadır

Boşanma davası açılırken deneyimli, bilgili, kararlı, istekli ve özellikle boşanma konularında uzman bir boşanma avukatının önemi yadsınamaz. Ankara boşanma avukatı olarak uzmanlaşan Karınca Avukatlık olarak misyonumuz, müvekkilin hakkını en iyi biçimde savunmak ve bu hakkı son zerresine kadar müvekkile kazandırmaktır

Ankara boşanma avukatı, Avukat Eray Karınca önderliğinde, Karınca Avukatlık aile ve boşanma davaları ile ilgili avukatlık hizmeti, hukuki destek ve danışmanlık vermektedir. Karınca Avukatlık bünyesinde boşanma ve aile hukuku davaları deneyimli avukatlar eşliğinde görülmektedir. Avukatlarımız sayfasından çalışma arkadaşlarımızı inceleyebilirsiniz.

Karınca Avukatlık uzman avukat kadrosu ile Ankara boşanma avukatı olarak faaliyet gösterdiği gibi başta İstanbul ve İzmir olmak üzere tüm Türkiye genelinde aile hukuk alanında, boşanma ve mal paylaşımı davalarında boşanma avukatı olarak süreci baştan sona titizlikle yürütmekte ve müvekkillerinin haklarını bu bilinçle korumaktadır.

 

Danışmanlık ve destek almak için buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Ankara’daki boşanma avukatlarından da müvekkillerinin sorunlarına en uygun hukuki çözümleri bulup gerekirse yasalardaki olanakları zorlayarak aile mahkemesi hakiminden talep etmeleri beklenir. Nitekim Ankara’da boşanma avukatı olarak faaliyet gösteren Karınca Avukatlık, uzun yıllara dayanan birikimini kullanarak uzman, nitelikli, çalışkan, enerjik, donanımlı avukat kadrosu ile iş sahiplerinin gereksinimlerini anlayıp, onları aydınlatarak, boşanma davası sürecinde sırasında çıkabilecek tüm sorunlarda mağduriyet yaşamamaları için mahkemelerden gerekli taleplerde bulunarak hukuksal süreci titizlikle yürütür.

 

Boşanma davası ile ilgili bilgi ve destek almak için;
Buraya tıklayarak 0312 451 1723  bize ulaşın.

Ankara boşanma avukatı arayışınızla ilgili karar vermeden önce, Basında Biz Sayfamız üzerinden kurucu avukatımız, Eray Karınca'nın HaberTürk, NTV, Hürriyet, Milliyet, Evrensel gibi televizyon ve gazetelerde yer alan demeçlerine bakmanızı ve sizin için en doğru kararını vermenizi tavsiye ederiz.

Karar vermeden önce şimdi arayın, 0312 451 1723.

 

 

Boşanma avukatı ile ilgili diğer makalelelerimiz:

Emekli Hakim, Avukat Eray Karınca bugüne kadar gerek Aile Mahkemelerinde yaptığı hakimlik döneminde gerek hakimlikten emekli olduktan sonraki avukatlık döneminde birçok boşanma davasının sürecini başarılı ile yönetmiş, NTV, HaberTürk, TGRT gibi birçok televizyon kanalında ve Hürriyet, Milliyet, Evrensel gibi birçok gazetelere demeç vermiş, başarılı kararları ile haber yapılmış deneyimli boşanma avukatıdır.

Siz de boşanma avukatı arayışınız ilgili karar sürecinde, çalışmalarımıza göz atarak sizin için doğru kararı verebilirsiniz.

Ankara boşanma avukatı için arayın, 0312 451 1723.