Boşanma Avukatı - Emekli Hakim, Tecrübeli Boşanma Avukatı

05 Dec, 2022

Tecrübeli boşanma avukatı, Emekli Hakim, Avukat Eray Karınca der ki:

Boşanma avukatı, cerraha benzer.

Aile Mahkemesinden emekli olan eski Hakim, Avukat Eray Karınca'nın bu örneği takdire şayandır. Buguüne kadar sayısız davaya hakimlik etmiş, yüzlerce boşanma davasında boşanma avukatlığı yapmış, onlarca ödül almış, HaberTürk, Haber Global, ATV, TGRT gibi televziyon kanallarında, Milliyet, Hürriyet, NTV, Evrensel gibi gazetelerde demeçler vermiş, başarıları ile haber olmuş Avukat Eray Karınca'nın öncülüğünde boşanma davalarına bakan Karınca Avukatlık boşanma avukatı hizmeti ile de sayısız başarıya imza atmıştır. Bu sayfada boşanma davası ile ilgili özet niteliğinde bilgilendirici bir makale paylaşıyor olacağız.

Boşanma davasında boşanma avukatı cerraha benzer.

Toplumun temeli olan aileleri oluşturan eşler, zaman içerisinde o veya bu nedenden dolayı anlaşamaz ve karşılıklı ya da tek taraflı boşanmak isterler. Kimi zaman çok kısa sürede boşanma aşamasına gelirken kimi zaman evliliğin ardından yıllar geçmiş olsa bile boşanma kararı alabilir. Boşanma süreci maddi ve manevi fark etmeksizin bir insanın başına gelebilecek en zor olgulardan bir tanesidir öyle ki kimi zaman bu durum medeni, anlayışlı bir insan olmanın dışına dahi çıkabilir ve aynı çatı altında olmak işkence haline bile gelebilir. Böyle durumlarda yola ayrı ayrı devam etmek daha akılcı olan bir karardır fakat sürecin zorluğu ve hassasiyeti göz önünde bulundurulduğunda Eray Karınca'nın boşanma süreci ile ilgili söylediği o söz gelir akla, Boşanma avukatı cerraha benzer.. Çünkü yürütülemeyen evlilikler, kangren gibidir ve ameliyat kaçınılmazdır. İşte bu noktada tedavi için nasıl ki cerrah çok önemlidir ve geleceğinizi hatta yakınlarınızın, çevrenizdekilerin geleceğine etki ederse, avukat da tam olarak böyledir. Dolayısı ile boşanma avukatı seçerken tıp ki doktor seçercesine özen göstermeli ve sizin için en doğru boşanma avukatını seçmelisiniz.

Destek almak için şimdi arayın; 0312 451 1723 

Boşanma davası süreci:

Boşanma avukatı adından da anlaşılacağı üzere boşanma sürecinde kendisine gelen kişiye hukuki alanda yardım eden, onu savunan ve davadan en iyi sonucu almasına yardımcı olan kişidir. Yani boşanma sürecinin problemsiz ve temsil ettiği müvekkil için en başarılı olacak biçimde gerçekleşmesini sağlayan bu alanda uzmanlaşmış olan hukukçulara verilen isimdir. Kişi eğer eşinden boşanmak istiyor ise ilk yapması gereken boşanma avukatına başvurmaktır. Burada özellikle boşanma avukatı olarak tekrar vurgu yapılmasının nedeni ise hukuk dalının kendi içinde alt başlıklara ayrılması. Dolayısıyla da her avukat, avukat olmasına rağmen boşanma alanında uzmanlaşmış olmuyor. O yüzden de mutlaka boşanmaya karar veren boşanma alanında uzmanlaşmış bir hukukçu ile çalışmasına fayda bulunuyor. Bu konuda sağlam bir araştırma yapılmalı ve sonrasında karar verilmeli.

Kişiler boşanma avukatına başvuru yaptığı zaman öncelikli olarak noterden boşanma avukatına bir vekalet verirler ve bu vekalet ile boşanma avukatı o bölgede yer alan aile mahkemesine ilgili paraları yatırarak boşanma davasını açar. Daha sonra da boşanmanın türüne müvekkili olan kişiyi en doğru biçimde yönlendirir. Alması gereken hakları almasını sağlar. Eğer ortada mal ve/veya çocuk var ise iki taraf arasında nasıl pay edileceğinin, velayetin kimde olması gerektiğinin belirlenmesine katkı sunar ve tüm adımları müvekkili için en doğru, en doğru olacak biçimde gerçekleştirir. Sonuçta bu iş onun profesyonel işidir.

Çocuklu boşanma davası:

Çocuklu boşanma davası ve süreçleri

Boşanmak isteyen eşlerin çocuğu ya da çocukları var ise ve anlaşmalı bir boşanmadan söz edilmiyorsa, çocuğun velayetinin kimde kalacağına mahkeme karar verecektir. Bu aşamada eşlerden her ikisi de çocuğun velayetinin kendisinde olmasını istiyorsa, taraflar velayetin kendisinde kalması için mahkemeyi ikna etmek durumundadır. İşte yine bu noktada boşanma avukatına büyük iş düşer. Mahkemenin çocuğun velayetinin kimde kalacağı konusunda başlıca baktığı birkaç unsur vardır, bunlar; boşanma nedeni nedir (aile içi şiddet var mı, sadakatsizlik - aldatma var mı gibi), hangi ebeveyn, anne mi yoksa baba mı çocuğa daha iyi bakabilecek durumdadır hem maddi hem de manevi (ekonomik, sosyolojik, psikolojik v.s), bu genel çerçeve dahilinde velayet kararını açıklayacaktır. Yine bu kararla birlikte çocuk hangi ebeveynde kaldı ise diğer ebeveynin çocuğu görme hakkı (istisnai durumlar haricinde) vardır.

Destek almak için direkt arayın; 0312 451 1723  için ya da
sağ alttaki WhatsApp destek hattından bize yazın, dönüş yapalım.

Boşanmada mal paylaşımı:

Çocuk velayeti konusu ile benzerlik gösterir bu konu da mahkeme genel olarak ortadaki malın değerine, hangi süreçte (evlilik öncesi, sonrası) ve nasıl elde edildiğine (birlikte kazanarak mı yoksa eşlerden sadece birisinin kazancı ile mi ya da eşlerden birisine miras mı kaldı v.b gibi) hususları ve varsa ailenin, eşlerin borç durumlarını da göz önünde bulundurarak mal paylaşımı için bir karara varacaktır.

Boşanma avukatları ücret olarak boşanmanın türüne göre değişik fiyatlar alıyorlar. Bu noktada kesin bir rakam yok. Birazcık boşanma avukatının fiyat politikasına, birazcık da yapılan pazarlığa bağlı olarak rakamlar değişiyor. Örneğin; boşanma sürecinde karşı taraftan ciddi anlamda mal, mülk talep edilecek ise o zaman boşanma avukatı bu mallar üzerinden belli oranlar da talep edebiliyor. Verdikleri hizmetlere baktığımızda ilgili aile mahkemesine boşanma başvurusunun yapılması, dava sürecinin takip edilmesi, müvekkili olduğu kişinin haklarının sonuna kadar savunulması yaptığı işler arasında yer alıyor. Bu noktada da tuttuğunu koparan, mesleğini seven, idealist, etik kurallara harfiyen uyan boşanma avukatları ile çalışılması son derece ciddi önem arz ediyor. Anlaşmalı yapılan boşanmalarda karşı tarafın avukatı ile ortaklaşa protokol hazırlanması da boşanma avukatının görevleri arasında yer alıyor.

Anlaşmalı boşanma davası:

Anlaşmalı boşanma davası

Anlaşmalı boşanma davası adından da anlaşıldığı üzere, eşlerin ayrılık - boşanma süreci için maddi ve manevi olarak ortak bir noktada paylaştığı boşanma davası sürecidir. Boşanma avukatının işi çekişmeli boşanma davasına nazaran daha kolaydır. Eşler varsa çocuklarının velayeti, mal paylaşımı, evlilik sonrası birlikte yürütülmesi gereken süreçler - bağlılıklar varsa tüm bu hususlar için kendi aralarında anlaşmış olurlar. Yine anlaşmalı boşanma davası, çekişmeli boşanma davasına göre daha kısa sürede sonuçlanır, çünkü; genellikle çekişmeli boşanma davasında olduğu gibi tekrar tekrar duruşmaya gerek kalmaz.

Çekişmeli boşanma davası:

Eşlerin kendi aralarında anlaşmadığı - anlaşamadığı boşanma davalarına çekişmeli boşanma davası denir. Bu boşanma davasında taraflar boşanmayı isteme ya da boşanma istememe nedenlerini, kendi hak ve taleplerini gerekçeleri ile birlikte mahkemeye sunarlar. Bir boşanma davasının çekişmeli boşanma davası olması için iki seçenek vardır. Birincisi eşlerden her ikisi de boşanmayı ister ama şartlarda anlaşamazlar ya da ikincisi eşlerden birisi boşanmayı isterken diğeri boşanmayı istemez. Her iki tarafında boşanma avukatı, müvekkilini, boşanmayı isteme ya da istememe nedenini doğru ve tam anlar, evliliklerinin sürecini, tarafların anlaştığı ve anlaşamadığı hususları, hangi seçeneğin müvekkil için daha doğru olduğunu anlar ve anlatır. Bu aşamada boşanma avukatının üzerine düşen görevler olduğu gibi müvekkilin de üzerine düşen görevler vardır ve boşanma avukatı bunları paylaşır, bu doğrultuda müvekkilin de üzerine düşeni yapması beklenir ki boşanma davası istedikleri gibi sonuçlanabilsin.

Boşanma davanız ile ilgili:

Danışmanlık ve destek almak için arayın; 0312 451 1723 

ya da [email protected]  e-posta adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Online danışmanlık ve destek için buraya tıklayarak destek alabilirsiniz.

30 yıllık tecrübe ile yanınızdayız:

Emekli Hakim, Avukat Eray Karınca'nın 30 yılı aşkın tecrübesi ve deneyimli boşanma avukatı ekip kadrosu ile boşanma davası sürecinizde yanınızdayız. Sizlere fikir vermesi açısından Karınca'nın bugüne kadar CNNTürk, TRT, ATV, HABERTÜRK gibi televizyon kanallarında verdiği demeçlere göz atabilirsiniz.

30 yıllık deneyimli boşanma avukatı