Ankara Boşanma Avukatı

Karınca Avukatlık Bürosu olarak Ankara boşanma avukatı, avukatlığı konusunda deneyimli kadromuzla yanınızdayız. 30 yılı aşan deneyimimizle aile (boşanma, nafaka, mal paylaşımı, çocuk kaçırma, velayet vb.), idare, ticaret, uluslararası özel hukuk, ceza hukuku ve taşınmaz hukuku alanlarında Ankara’da bulunan büromuzda avukat ve danışman olarak hizmetinizdeyiz.

Ankara Boşanma Avukatı olarak davanıza ilişkin size en iyi fikri verebilmemiz için bizimle iletişime geçin. Çalışma alanları ile iletişim bilgileri için lütfen menüyü takip edin.

etkt: ankara avukat, ankara boşanma avukatı

Her türlü hukuksal sorununuzun çözümü için bize ulaşın.

Basında Biz

Ayşe Arman: Erkekler! Artık sevgilinizi nafaka ödemeden terk edemeyeceksiniz!

Erkekler! Artık sevgilinizi nafaka ödemeden Ankara boşanma avukatı terk edemeyeceksiniz! Ankara law office lawyer Eray Karınca

Eray Karınca: Ne kadar tolerans, o kadar zulüm!

Ne kadar tolerans, Ankara boşanma avukatı o kadar zulüm Ankara law office lawyer Eray Karınca

Boşanma: Şiddetli ayrılık diplomasisi

Şiddetli ayrılık diplomasisi (Ankara boşanma avukatı) Ankara law office lawyer Eray Karınca
Eray Karınca

Eray Karınca

Kurucu, Avukat

Av. Eray Karınca Ankara Hukuk Fakültesi’ni bitirdi ve TODAİE Kamu Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nı Dernek Hak ve Özgürlükleri konulu tezi ile tamamladı. Bu çalışma 1996 yılında yayımlandı. 1985 yılında Şanlıurfa Ağır Ceza Mahkemesi’nde hâkimliğe başladı. Meslek hayatı boyunca Asliye Ceza Mahkemeleri’nde,  Ankara’da Ticaret Mahkemesi, Asliye Hukuk ve Aile Mahkemesi’nde hâkimlik yaptı. 2010 yılında emekli oldu; halen serbest avukattır (Ankara boşanma avukatı).
Karınca, kadın ve çocuklara yönelik şiddetin önlenmesi konusunda yazı ve kararları ile tanındı. Bilgilerini TBMM Araştırma Komisyonlarında paylaştı. 4320 (Aile içi Şiddetten Korunma) sayılı yasaya ilişkin Yönetmelik çalışmasına katıldı. 6284 sayılı Ailenin Korunması Ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un içeriğinde etkili oldu.
Hakimliği sırasında edebiyatla da uğraşan Eray Karınca’nın ilk öyküleri, 1993-95 yılları arasında, Zonguldak’ta çıkan Uğraş dergisinde yayımlandı. Aydın’da, Aydınca dergisinin çıkarılmasına emek verdi. Öykü ve hukuk kitapları olup, birçok hukuki çalışması ve makalesi vardır.

Ödülleri:

– “Şanlıurfa’dan Örneklerle Kan Davaları” Türk Sosyal Bilimler Derneği Genç Sosyal Bilimciler Ödülü, 1987.

– “Çimlerin Dansı” Ankara Barosu Meslekle İlgili Anılar birincilik ödülü, 1999.

– “Kadına Yönelik Aile İçi Şiddet” Milliyet Gazetesi Örsan Öymen Yılın İnceleme Ödülü, 2009.

– “Kız Doğursun Anneler” Cumhuriyet Gazetesi Yunus Nadi Sosyal Bilimler Araştırma Ödülü, 2011.