Ankara Boşanma Avukatı

24 Jul, 2020

Aile Hukuku alanında da oldukça deneylimli olan Karınca Avukatlık olarak, Ankara boşanma avukatı konusunda kaleme aldığımız, bu sayfada boşanma davasının çeşitlerini, içeriklerini ve sürelerini genel olarak sizlere aktarıyor olacağız.

Evliliğin çeşitli sebeplerle sonlandırılması boşanma olarak adlandırılır. Boşanma süreçlerinde taraflar hukuk sisteminin kendilerine sağlamış olduğu haklarla yaşadıkları bölgedeki Aile Mahkemelerine başvurarak boşanma davası açabilirler. Bu sebeple, Ankara’da yaşayıp boşanmak isteyen çiftler de Ankara Aile Mahkemesine başvurarak boşanma süreçlerini başlatabilirler. Davaların bir kısmı karşılıklı anlaşma ile sonlanabildiği gibi anlaşmazlıkların olduğu dava süreçleri de sayı bakımından çoktur. Ayrıca taraflar arasında bi hak kaybı olmaması açısından her şekilde boşanma avukatı yardımı alması avantajlıdır. Yine bölge üzerinden gidecek olursak, Ankara boşanma avukatı boşanma sürecinin tüm gereklerini yerine getirmekte yardımcı olacaktır.

Ankara Boşanma Avukatı - Avukat Eray Karınca önderliğinde Karınca Avukatlık aile ve boşanma davaları ile ilgili hukuki destek ve danışmanlık vermektedir. Karınca Avukatlık bünyesinde boşanma ve aile hukuku davaları deneyimli avukatlar eşliğinde görülmektedir. Avukatlarımız sayfasından çalışma arkadaşlarımızı inceleyebilirsiniz.

Destek almak için arayın, 0312 451 1723.

Ayrıca Basında sayfamız üzerinden emekli hakim, Avukat Eray Karınca'nın televizyon programlarına ve gazetelere verdiği demeçlere göz atabilirsiniz.

.

Boşanma Davası Çeşitleri ve İçerikleri Nelerdir?

Boşanma davaları Aile Hukukunun içerisinde yer alır. Bu eksende aşağıdaki konularla ilgili davalar yürütülür.

  • Ailenin kuruluşunun temeli olan nişanlanma,
  • Evlenme koşulları ve hükümleri,
  • Boşanmanın şartları,
  • Boşanmanın sonucuna bağlı olan maddi ve manevi tazminat, nafaka,
  • Tarafların müşterek çocuklarının akıbetini ilgilendiren velayet ve iştirak nafakası,
  • Eşlerin evlenme öncesi ve sonrası edindikleri ve taraflar arasında paylaşılamayan malvarlığına ilişkin mal rejimine ilişkin sorunlar-davalar ve benzeridir.

Boşanma davaları kendi içinde iki ayrı şekilde tanımlanır. İlki tarafların her konuda anlaşmaya vardığı anlaşmalı boşanma davalarıdır. Bu davalar için gerekli olan dilekçelerin hazırlanması, anlaşmalı boşanma için hazırlanmış olan protokollerin imzalanması, mahkemeye sunulması gereken belgelerin temin edilmesi konularında boşanma avukatları süreci en iyi şekilde yönetilmektedir . Diğeri ise tarafların anlaşamadığı ve sürecin biraz daha çetrefilli olduğu davalardır.  Ankara’da gerçekleşecek olan boşanma davalarında en iyi çalışmayı gösterecek olan boşanma avukatı seçiminin yapılmasında avukatların deneyimi göz önüne alınarak bir tercih yapılabilir.
 

Aile hukuku, boşanma davaları ile ilgili destek almak için,
Buraya tıklayarak 0312 451 1723  bizimle iletişim kurun.

.

Boşanma Davaları Ne Kadar Sürer?

Tarafların boşanma süreçlerini hızlandırmaları için bir avukata ihtiyaçları vardır. Tek celsede boşanmak isteyenler mahkeme süreçlerini de dikkate alarak 1 hafta ila 2 ay arasında değişen bir sürede boşanabilirler. Başvurulan mahkemenin iş yoğunluğuna göre bu süre değişkenlik gösterebilir.

Eğer taraflar anlaşmalı olarak boşanma konusunda uzlaşamadılar ise boşanma avukatının tutulmasından bağımsız taraflar arasındaki anlaşmazlıkların giderilmesi adına sürenin 8 ila 9 aya kadar çıktığı da görülebilmektedir.

Karınca Avukatlık Bürosu olarak Ankara boşanma avukatı, avukatlığı konusunda deneyimli kadromuzla yanınızdayız. 30 yılı aşan deneyimimizle aile (boşanma, nafaka, mal paylaşımı, çocuk kaçırma, velayet vb.), idare, ticaret, uluslararası özel hukuk, ceza hukuku ve taşınmaz hukuku alanlarında Ankara’da bulunan büromuzda avukat ve danışman olarak hizmetinizdeyiz. Ankara Boşanma Avukatı olarak davanıza ilişkin size en iyi fikri verebilmemiz için bizimle iletişime geçin.

Danışmanlık ve destek almak için buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Karar vermeden önce:

Ankara boşanma avukatı arayışınızla ilgili karar vermeden önce, Basında Sayfamız üzerinden kurucu avukatımız, Eray Karınca'nın televizyon kanallarında ve gazetelerde yer alan demeçlerine bakmanızı ve sizin için en doğru kararını vermenizi tavsiye ederiz.

Ankara Boşanma Avukatı

 

Karar vermeden önce şimdi arayın, 0312 451 1723.