Ankara Boşanma Avukatı

24 Jul, 2020

Ankara boşanma avukatı konusunda 30 yılı aşkın deneyimli Emekli Hakim, Av. Eray Karınca öncülüğünde boşanma davası süreçlerinde üstün başarı elde etmiş, donanımlı avukat ekip kadrosuna sahip olan Karınca Avukatlık'ın boşanma avukatı hizmeti ile ilgili, boşanma davasının çeşitlerini, içeriklerini, sürelerini ve merak edilen diğer tüm konuları bilgilendirici bir sayfa makale olarak sizlerle bu sayfada paylaşıyor olacağız.

Evliliğin çeşitli sebeplerle sonlandırılması boşanma olarak adlandırılır. Boşanma süreçlerinde taraflar hukuk sisteminin kendilerine sağlamış olduğu haklarla yaşadıkları bölgedeki Aile Mahkemelerine başvurarak boşanma davası açabilirler. Bu sebeple, Ankara’da yaşayıp boşanmak isteyen çiftler de Ankara Aile Mahkemesine başvurarak boşanma süreçlerini başlatabilirler. Davaların bir kısmı karşılıklı anlaşma ile sonlanabildiği (anlaşmalı boşanma davası) gibi anlaşmazlıkların olduğu dava (çekişmeli boşanma davası) süreçleri de sayı bakımından çoktur. Ayrıca taraflar arasında bi hak kaybı olmaması açısından her şekilde boşanma avukatı yardımı alması avantajlıdır. Yine bölge üzerinden gidecek olursak, Ankara boşanma avukatı boşanma sürecinin tüm gereklerini yerine getirmekte yardımcı olacaktır.

Ankara Boşanma Avukatı - Avukat Eray Karınca önderliğinde, Karınca Avukatlık aile ve boşanma davaları ile ilgili hukuki destek ve danışmanlık vermektedir. Karınca Avukatlık bünyesinde boşanma ve aile hukuku davaları deneyimli avukatlar eşliğinde görülmektedir. Avukatlarımız sayfasından çalışma arkadaşlarımızı inceleyebilirsiniz.

Destek almak için arayın, 0312 451 1723.

Ayrıca Basında sayfamız üzerinden emekli hakim, Avukat Eray Karınca'nın birçok televizyon programlarına ve gazetelere verdiği demeçlere göz atabilirsiniz.

 

Deneyimli boşanma avukatı:

30 yılı aşkın aile, ticaret ve ceza mahkemelerindeki hakimlik deneyimi olan Emekli Hakim, Avukat Eray Karınca, tüm bu tecrübelerini geleneksel medya ile televizyonlarda, gazetelerde yorumlamış, birçok davayı aydınlatmış, kitaplar yazmış, ödüller almış Türkiye'nin sayılı başarılı avukatlarındandır. Boşanma davalarında süreci lehinize çevirmek, hızlı bir çözüme kavuşmak için deneyimli boşanma avukatı olarak tercih edebilirsiniz. Karar vermeden önce Sn. Eray Karınca'nın verdiği demeçlere Basında Eray Karınca sayfası üzerinden göz atmanızda fayda var.

.

Boşanma Davası Çeşitleri ve İçerikleri Nelerdir?

Boşanma davaları Aile Hukukunun içerisinde yer alır. Bu eksende aşağıdaki konularla ilgili davalar yürütülür.

  • Ailenin kuruluşunun temeli olan nişanlanma,
  • Evlenme koşulları ve hükümleri,
  • Boşanmanın şartları,
  • Boşanmanın sonucuna bağlı olan maddi ve manevi tazminat, nafaka,
  • Tarafların müşterek çocuklarının akıbetini ilgilendiren velayet ve iştirak nafakası,
  • Eşlerin evlenme öncesi ve sonrası edindikleri ve taraflar arasında paylaşılamayan malvarlığına ilişkin mal rejimine ilişkin sorunlar-davalar ve benzeridir.

Boşanma davaları kendi içinde iki ayrı şekilde tanımlanır. İlki tarafların her konuda anlaşmaya vardığı anlaşmalı boşanma davalarıdır. Bu davalar için gerekli olan dilekçelerin hazırlanması, anlaşmalı boşanma için hazırlanmış olan protokollerin imzalanması, mahkemeye sunulması gereken belgelerin temin edilmesi konularında boşanma avukatları süreci en iyi şekilde yönetilmektedir . Diğeri ise tarafların anlaşamadığı ve sürecin biraz daha çetrefilli olduğu davalardır.  Ankara’da gerçekleşecek olan boşanma davalarında en iyi çalışmayı gösterecek olan boşanma avukatı seçiminin yapılmasında avukatların deneyimi göz önüne alınarak bir tercih yapılabilir.
 

Aile hukuku, boşanma davaları ile ilgili destek almak için,
Buraya tıklayarak 0312 451 1723  bizimle iletişim kurun.

.

Boşanma Davaları ne kadar sürer?

Tarafların boşanma süreçlerini hızlandırmaları için bir avukata ihtiyaçları vardır. Tek celsede boşanmak isteyenler mahkeme süreçlerini de dikkate alarak 1 hafta ila 2 ay arasında değişen bir sürede boşanabilirler. Başvurulan mahkemenin iş yoğunluğuna göre bu süre değişkenlik gösterebilir.

Eğer taraflar anlaşmalı olarak boşanma konusunda uzlaşamadılar ise boşanma avukatının tutulmasından bağımsız taraflar arasındaki anlaşmazlıkların giderilmesi adına sürenin 8 ila 9 aya kadar çıktığı da görülebilmektedir.

Karınca Avukatlık Bürosu olarak Ankara boşanma avukatı, avukatlığı konusunda deneyimli kadromuzla yanınızdayız. 30 yılı aşan deneyimimizle aile (boşanma, nafaka, mal paylaşımı, çocuk kaçırma, velayet vb.), idare, ticaret, uluslararası özel hukuk, ceza hukuku ve taşınmaz hukuku alanlarında Ankara’da bulunan büromuzda avukat ve danışman olarak hizmetinizdeyiz. Ankara Boşanma Avukatı olarak davanıza ilişkin size en iyi fikri verebilmemiz için bizimle iletişime geçin.

Danışmanlık ve destek almak için buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Karar vermeden önce:

 

Ankara boşanma avukatı arayışınızla ilgili karar vermeden önce, Basında Biz Sayfamız üzerinden kurucu avukatımız, Eray Karınca'nın HaberTürk, NTV, Hürriyet, Milliyet, Evrensel gibi televizyon ve gazetelerde yer alan demeçlerine bakmanızı ve sizin için en doğru kararını vermenizi tavsiye ederiz.

 

Ankara Boşanma Avukatı

 

Karar vermeden önce şimdi arayın, 0312 451 1723.

 

 

Boşanma avukatı ile ilgili diğer makalelelerimiz:

Türkiye'nin en iyi boşanma avukatlarından biri olan Emekli Hakim, Avukat Eray Karınca bugüne kadar gerek Aile Mahkemelerinde yaptığı hakimlik döneminde gerek hakimlikten emekli olduktan sonraki avukatlık döneminde birçok boşanma davasının sürecini başarılı ile yönetmiş, NTV, HaberTürk, TGRT gibi birçok televizyon kanalında ve Hürriyet, Milliyet, Evrensel gibi birçok gazetelere demeç vermiş, başarılı kararları ile haber yapılmış deneyimli boşanma avukatıdır.

Siz de boşanma avukatı arayışınızda karar vermeden önce çalışmalarımıza göz atarak sizin için doğru kararı verebilirsiniz.

Ankara boşanma avukatı için arayın, 0312 451 1723.